Solárny ohrev vody

Solárny ohrev vody

Solárne systémy – rodinné domy

Naši zákazníci si môžu vybrať z viacerých možností solárneho systému na ohrev vody:
– Hybridný solárny systém ohrevu vody fotovoltikou – Logitex
– Solárne kolektory (trubicové a ploché)
– Solárny fotovoltický systém Nectursun pre bojlery

Solárne systémy pre prípravu teplej úžitkovej vody – môžu efektívne znížiť náklady na energie pre vašu domácnosť.

Ako fungujú tieto solárne systémy?
Existujú dva typy solárnych systémov na ohrev vody:
1.Solárne systémy pre ohrev vody pomocou kolektorou obsahujú zásobníky vody a solárne kolektory.
2. Fotovoltický solárny systém pre ohrev vody obsahuje fotovoltické panely a hybridný ohrievač LOGITEX.

Solárny ohrev vody pre dom.

Ponúkame solárne systémy, ktoré sa skladajú z viacerých inovácií a sú vyspelou technológiou z obnoviteľných zdrojov, ktoré boli zavedené na trhy už pred mnohými rokmi. Solárny ohrev vody sa už dlho používa v Austrálii, Rakúsku, Číne, na Cypre, v Grécku, Indii, Izraeli, Japonsku, Turecku…

Solárny ohrev vody – ohrev vody pre váš domov pomocou energie zo slnka.
Výhody solárneho ohrevu vody:
Teplá voda po celý rok, tento systém funguje po celý rok, aj keď budete musieť ohrievať vodu ďalej s kotlom alebo vykurovacím telesom v zimných mesiacoch.
Zníženie účtov za energie: slnečné svetlo je zadarmo, takže akonáhle ste zaplatili za počiatočnú inštaláciu vaše náklady na výrobu teplej vodu sa znížia.
Ochrana životného prostredia: solárny ohrev vody je zelený, obnoviteľný zdroje energie a môže zmenšiť emisiu CO2 a iných škodlivých plynov.
Solárne systém sú úsporné, efektívne a najmä je to veľmi výhodný spôsob ohrevu vody .

Energia zo slnka

Solárne zariadenia sú ideálne na ohrev
pitnej vody a podporu vykurovania. Vďaka
bezplatnej slnečnej energii sa táto investícia
cez vysoké úspory na fosílnej energii vráti
už v priebehu niekoľkých rokov

Teplá voda pre váš domov pomocou energie zo slnka.

Naša ponuka solárnych systémov pre ohrev vody:

Ploché kolektory Viessmann

Solárne kolektory dokážu ušetriť veľkú časť energie potrebnej na ohrev vody a vykurovanie. Buďte zároveň ekologický s plochými slnečnými kolektormi Viessmann.

Trubicové kolektory Viessmann

Inštalácia trubicových kolektorov Viessmann je záruka špičkovej kvality a technológie pre ekologický ohrev vody a vykurovanie slnečnou energiou.

P-Gruppe-Solarthermie-Flachkollektoren.pngP-Gruppe-Solarthermie-Roehrenkollektoren.png

ďalšie možnosti ohrevu vody. ktoré máme v ponuke sú:

Fotovoltický ohrev vody – LOGITEX

Fotovoltický ohrev vody – NECTURSUN

Ak chcete mať istotu, že dostanete optimálny solárny systém, je dobré si vybrať spoločnosť, ktorá je špecializovaná a má v danej oblasti skúsenosti.
Naša spoločnosť inštaluje fotovoltaické systémy na kľúč od roku 2010, kde sme na trh vstúpili ako spoločnosť HPOWER SK orientovaná na slovenský trh. V roku 2013 sme rožšírili svoje pôsobenie i za hranice Slovenska a preto vznikla spločnosť EU-POWER. Systémy dodávame od návrhu až po inštaláciu systému.

Vypracovanie cenovej ponuky TU

Info: V prépade, že máte záujem o produkt, alebo službu ktorú ste na stránke, alebo na e-shope nenašli kontaktujte nás. info@solarnesystemy.sk

Ohrev vody slnkom

Slnečná energia je jediná, za ktorú nemusíte platiť. Solárny systém na Slovensku dokáže zabezpečiť 50 – 70 % teplej vody pre domácnosť počas celého roka, pričom v lete to môže byť až 100 %.
Rastúce ceny energie nás trápia čoraz viac a jediné, s čím môžeme do budúcnosti počítať je, že energia lacnejšia nebude. Každá úspora nákladov na energiu sa preto počíta a investíciu do jej zabezpečenia možno považovať aj za investíciu do budúcnosti.
Výhodou je, že mimo vykurovacej sezóny nie je nutné kvôli ohrevu vody zapínať plynový kotol. Solárny systém netreba odstavovať ani v zimnom období, keď slnko nie je dosť silné, aby ohrialo vodu na dostatočnú teplotu. Vtedy kolektory slúžia na predohrev vody, čím ušetria časť peňazí na drahý elektrický ohrev alebo ohrev kotlom. Aj v tomto období dokáže solárny systém ušetriť približne 10 – 20 % nákladov na ohrev teplej úžitkovej vody.
Efektívny ohrev: Hoci v najteplejšom období roka dokáže slnko bez problémov ohriať vodu na viac ako 100 °C, pre bežné potreby domácnosti je postačujúca teplota 55 – 65 °C. Pri týchto teplotách pracuje solárny systém najefektívnejšie a zároveň sa znižuje riziko vzniku vodného kameňa.
Príprava teplej vody je po vykurovaní druhou najvyššou položkou, ktorú platí priemerná rodina u nás za energiu spotrebovávanú v domácnosti.

Solárny ohrev vody – výhody

– využitie slnka ako obnoviteľného zdroja energie znamená menšie zaťaženie životného prostredia a nižšiu produkciu skleníkových plynov a iných škodlivín;
– pri správnom návrhu a inštalácii môže skutočne významne znížiť náklady na ohrev vody, prípadne aj na vykurovanie domu.

Vypracovanie cenovej ponuky TU

Systém pre podpora vykurovania

Využívania solárneho ohrevu na podporu vykurovacieho systému dokáže takýmto spôsobom efektívne a ekonomicky zmysluplne pokryť približne 15 – 30 % ročných nákladov na vykurovanie, v prípade, že ide o dobre zaizolovaný dom a využíva nízkoteplotný vykurovací systém(podlahové alebo stenové vykurovanie).
Ako funguje solárny systém pre ohrev vody?

Solárny systém pre ohrev vody využívajú solárne panely, tzv. kolektory, namontované na streche. Tieto kolektory zhromažďujú teplo zo slnka a používajú ho k ohrevu vody, ktorí je uložená v solárnom zásobníku teplej vody. Kotol alebo vykurovacie teleso môže byť použité, ako záložný zdroj pre ďalší ohrev vody na dosiahnutie teploty, akú chcete.
Existujú dva typy solárnych kolektorov na ohrev vody:
– vákuové trubicové kolektory; – ploché kolektory;